dezynfekcja pomieszczeń

Usługi przewozowe od zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem i nic nie wskazuje na to, by w najbliższej przyszłości miało się to zmienić. W ostatnim jednak czasie część klientów korporacji taksówkowych              wskazuje na pewne zagrożenia, jakie mogą wiązać się z przejazdami. I nie, nie chodzi tu o brawurową jazdę kierowców i związanych z nimi wypadków. Obecnie najistotniejsze jest bowiem ryzyko rozprzestrzeniania się chorób kontaktowych.

Jest to dość poważny problem, z którym zmagają się niemal wszystkie firmy stawiające na kontakt z drugim człowiekiem. Oczywiście „na żywo”, nie zdalnie, przez sieć. Tego typu kwestie nie ominęły także podmiotów oferujących przejazdy. W jaki więc sposób zachęcić klientów do skorzystania z przewozów? Najlepiej za sprawą stosownych, skutecznych zabezpieczeń. Zazwyczaj polegają one na montażu ochronnej pleksy i na użyciu sprzętów umożliwiających ozonowanie pomieszczeń. Te dwa rozwiązania wydają się znacząco niwelować potencjalne zagrożenie.

Ograniczanie ryzyka wirusowego i bakteryjnego – jak się za to zabrać?

 

Wspomniana pleksa stanowi fizyczną ochronę – zarówno dla pasażerów, jak i kierowców. Dzięki niej nie muszą się oni obawiać ewentualnego zarażenia. Zarazki pozostają bowiem na pleksie. Jak jednak nietrudno się domyślić, taka ochrona nie jest wystarczająca. Kluczowe wydaje się regularne odkażanie pomieszczeń i samochodów.

Najlepiej do tego zadania nadają się przenośne ozonatory, czyli generatory ozonu, który wyróżnia się właściwościami bakteriobójczymi i wirusobójczymi. Przy okazji eliminuje on również pleśń i grzyby. Jedno użycie sprzętu wystarczy, by pozbyć się zagrożenia. Oczywiście trzeba to robić systematycznie. Najlepiej codziennie.

Użycie odpowiednich urządzeń nie tylko zmniejszy ryzyko przenoszenia się rozmaitych chorób, ale również podziała uspokajająco i motywująco na klientów. Nie będą musieli bowiem martwić się, że skorzystanie z taksówki będzie wiązało się z możliwością zakażenia. Dzięki temu znacznie chętniej będą oni decydować się na świadczone usługi.

Oczywiście dezynfekcja pomieszczeń ozonem musi odbywać się przy użyciu nowoczesnych, odpowiednio dobranych sprzętów. W przeciwnym razie nie będzie miała najmniejszego sensu. Z tego powodu przed zakupem ozonatorów warto zwrócić uwagę na ich parametry techniczne. Pewnym wyznacznikiem jakości będą również opinie, jakimi cieszy się producent odpowiedzialny za ich przygotowanie. Zakup sprzętów cenionych firm będzie znacznie bezpieczniejszy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *