laryngolog prywatnie

Wizyta u laryngologa jest konieczna, gdy mamy infekcje zatok i uszu i potrzebujemy odpowiedniego leczenia, aby wyzdrowieć. Oczywiście, jeśli pojawią się problemy ze słuchem, przewlekły nieżyt nosa czy zaburzenia równowagi, pomoże lekarz laryngolog. Warto stosować również w przypadku problemów z przełykaniem lub migdałkami. Ponadto często nawracające infekcje górnych dróg oddechowych powinny skonsultować się z lekarzem.

Laryngolog prywatnie, czy na NFZ?

Konsultacja laryngologiczna jest wskazana dla wszystkich, którzy odczuwają ból w uszach, nosie, gardle i okolicach gardła. Jeśli infekcje w tych narządach nawracają lub odczuwasz zmianę w ich funkcji lub wyglądzie, czas na wizytę u laryngologa.

Do laryngologa należy zgłosić się zawsze, gdy pacjent zauważy niepokojące objawy ze strony zatok, uszu, gardła, nosa czy krtani. Konsultacja lekarza laryngologa jest czasem uwzględniana w ramach wstępnego i okresowego badania medycyny pracy, w zależności oczywiście od specyfiki danego zawodu. Pacjenci, u których zdiagnozowano takie przewlekłe schorzenia, muszą również otrzymywać stałą opiekę specjalisty laryngologicznego. Na przykład osoby uprawiające pływanie często cierpią na chroniczne infekcje uszu, a nauczyciele z wieloletnim stażem mają problemy z głosem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *