balsam do brody

Broda była modna od zawsze. Tak naprawdę jedynie pomiędzy rokiem 1980 a 2000 kanony dyktowały trendy, zgodnie z którymi mężczyźni golili swój zarost. Dzisiaj broda dodaje męskości i nie da się ukryć, że jej noszenie jest wygodne. Jak dbać o brodę, by zawsze wyglądała atrakcyjnie?

 

Drwal u barbera

Moda na drwala, dokładnie taka panuje w zakresie zapuszczania zarostu od co najmniej kilku lat i nic nie zapowiada, by ta miała zaniknąć. To bujny, długi zarost, ale jakże wypielęgnowany. Czy wiesz, że w Polsce dosłownie jak przysłowiowe „grzyby po deszczu” powstają kolejne barber shopy? Wreszcie panowie nie muszą już samodzielnie dbać o zarost, ale robią to za nich fachowcy.

To właśnie w salonie, w którym priorytetem jest usługa mycia zarostu, jego strzyżenia i pielęgnacja brody, udaje się znaleźć najlepszej jakości kosmetyki, stworzone specjalnie z myślą o brodzie. Tutaj wymienić można chociażby Baxter clay. Próbki różnych kosmetyków dla panów pomogą nam zresztą wybrać te idealne środki do dbania o brodę „na drwala”.

 

Jak dbać o brodę?

Nie wystarczy umyć brody samą wodą raz dziennie. W tym celu stosuje się specjalistyczne szampony, jak Pacinos. Próbki właściwie dobranych będą korzystnie wpływać na stan zarostu, ale także dokładnie oczyszczać włosy ze wszelkich zanieczyszczeń i bakterii, jakie zgromadziły się w brodzie w ciągu codziennej aktywności. Na umytą brodę można nałożyć dodatkowo odżywkę, producenci oferują nam także odżywki i specjalne balsamy. Nigdy nie należy suszyć brody suszarką ani intensywnie wycierać ręcznikiem. Włosy się wtedy puszą, są osłabione, niesforne – pomady do włosów stają się wtedy niezbędne, by ułożyć brodę idealnie.

Od profesjonalnej pielęgnacji zarostu są barberzy. To oni dobiorą najlepsze kosmetyki do brody – te złe mogą wywoływać stany zapalne skóry, osłabiać włoski czy być przyczyną łupieżu na brodzie.

Co więcej, to barberzy zadbają o idealne przystrzyżenie zarostu. To salonu warto wybierać się średnio raz na dwa tygodnie, chociaż wiele zależy rzecz jasna od intensywności porostu brody.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *